fbpx
';
side-area-logo

Mikroleasing – dlaczego warto z niego skorzystać?

Nowa lodówka, samochód, zestaw mebli – to rzeczy bez których wielu Polaków nie może się obejść, ale nie każdy z nich może sobie na nie pozwolić ot tak. Okazuje się, że kwota sprzętu jest zbyt duża, by zapłacić ją od ręki, czy też nie ma się pozytywnej historii kredytowej. To tylko kropla w morzu przeszkód. W rzeczywistości jest ich  zdecydowanie więcej. Co w takiej sytuacji zrobić? Z pomocą przychodzi leasing konsumencki.

Mikroleasing to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o nowym sprzęcie RTV i AGD lub samochodzie, ale niekoniecznie mogą w danym momencie pozwolić sobie na jego kupno za gotówkę. Leasing konsumencki jest zatem stworzony po to, by takie osoby dany sprzęt mogły sobie sprawić i spłacić go w kilkunastu dogodnych dla siebie ratach.
Przy udzielaniu leasingu nie są wymagane kserokopie dokumentów, np. umowy o pracę, wykazu wpływów na konto bankowe, nie jest też istotny negatywny wpis w BIK.
Co na pewno jest korzystne dla wielu ubiegających się o leasing sprzętu osób, nie ma też wysokiego oprocentowania, jak w przypadku np. kredytów gotówkowych.

Kto może starać się o leasing sprzętu? Skorzystać z tej usługi może tak naprawdę każda osoba prywatna, która wypełni wniosek, wykaże uzyskiwany przez siebie dochód  i uzyska pozytywną decyzję podczas weryfikacji. Co istotne, by otrzymać pozytywną decyzję o przyznaniu leasingu konsumenckiego, przedstawiać można także dochód ze świadczeń socjalnych, takich jak alimenty, 500+ lub renta, które nie są brane pod uwagę w przypadku pożyczek i kredytów gotówkowych w bankach.

Dzięki mikroleasingowi o sprzęt RTV i AGD mogą starać się również osoby, które z jakichś powodów nie otrzymały finansowania bezpośrednio w sklepach. Częstą przyczyną tego stanu rzeczy są obecne zobowiązania i zadłużenie w instytucjach finansowych oraz tzw. para bankach, problemy pieniężne i kredytowe w przeszłości.

Leasing konsumencki dopuszcza skorzystanie z sytemu rat leasingowych także osobom, które mają negatywne wpisy w BIK. Konieczne jednak jest, by w momencie składania wniosku były one w stanie udokumentować swój aktualny dochód miesięczny. Każdy wniosek o mikroleasing weryfikowany jest indywidualnie, co oznacza, że nawet osoby, które miały w przeszłości problemy finansowe mogą otrzymać decyzję pozytywną.

Jako, że usługa mikroleasingu jest ogólnodostępna i klarowna dla każdego, złożenie wniosku jest proste i trwa zaledwie kilka minut. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, by tego dokonać. Wystarczy tylko mieć dostęp do telefonu. Doradca klienta chętnie pomoże przejść przez ten proces i wypełnić cały wniosek. Można go też złożyć on-line za pośrednictwem Facebooka, a konkretniej – Messengera. Po weryfikacji złożonego wniosku, doradca klienta kontaktuje się z osobą starającą się o leasing sprzętu i przekazuje jej decyzję wraz z dalszymi ustaleniami, np. sposobem dostawy dokumentów umowy, wyborem konkretnego modelu sprzętu, czasem oczekiwania na dostawę sprzętu do klienta.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat branża usług leasingowych coraz prężniej rozwija się w Polsce. Zdecydowanie wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa, bez względu na status materialny. Leasing sprzętów istotnie pomaga zaspokoić potrzeby codziennych trosk gospodarstwa domowego.

Mikroleasing: ekspresowo i wygodnie!

Recommend
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIN
 • Pinterest
Share
Tagged in
There is 1 comment on this post
 1. 10 czerwca, 2019, 4:59 pm

  Cześć, to jest komentarz.
  Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
  Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Leave a reply