fbpx
';
side-area-logo

Co to jest leasing konsumencki?

Leasing konsumencki, nazywany też zamiennie leasingiem osobistym, cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Głównie dlatego, że jest on jedną z najdogodniejszych i najskuteczniejszych form finansowania. Dzięki ogólnej przystępnej formie i dostępności, daje możliwość zakupu sprzętu, bez zbędnych formalności i wydłużonego czasu oczekiwania na decyzję.

Leasing konsumencki łączy w sobie dwie formy: kredytu i wynajmu. Jest korzystniejszą alternatywą pożyczki lub kredytu gotówkowego. Osoba zainteresowana sama wybiera sprzęt leasingu z wytypowanego przez siebie sklepu. Firma leasingowa kupuje go i udostępnia do użytkowania danej osobie, a ta spłaca sprzęt w 12 dogodnych dla siebie ratach leasingowych. Zanim do tego dojdzie, koniecznym jest złożenie wniosku przez zainteresowaną osobę. Można tego dokonać drogą telefoniczną lub internetową. Po sporządzeniu i akceptacji warunków umowy oraz uiszczeniu opłaty wstępnej, tzw. weryfikacyjnej, sprzęt przekazywany jest do użytku danej osoby.  

Po spłacie 13 raty, nazwanej „ratą wykupu”, sprzęt staje się pełnoprawną własnością osoby, która dotychczas mogła go jedynie użytkować, w zgodzie z zawartą przez nią i firmą leasingową umową. Natomiast jeżeli dana osoba nie będzie spłacała rat leasingowych, sprzęt będzie musiała zwrócić. W momencie, gdy tego nie zrobi, firma leasingowa ma prawo egzekwować zwrot sprzętu na drodze prawnej.

Leasing konsumencki – dla kogo?

Leasing konsumencki to idealna opcja dla tych osób, które nie chcą zapożyczać się w bankach lub z jakiejś przyczyny otrzymali od nich odmowne decyzje. Najczęściej dzieje się tak przez zdarzenia z przeszłości: negatywny wpis w BIK, czy złą historię kredytową. Niektórych niecierpliwią skomplikowane procedury, kompletowanie poszczególnych dokumentów i długotrwałe oczekiwanie na decyzję instytucji finansowej. Jeszcze innych przeraża oprocentowanie kredytów bankowych. W przypadku leasingu konsumenckiego, złożenie wniosku zajmuje dosłownie kilka minut, jest bardzo proste i daje szansę na zaspokojenie potrzeb nawet tych, którzy z jakichś przyczyn nie otrzymali finansowania z banku lub bezpośrednio ze sklepu.

O otrzymanie sprzętu w leasing może starać się każda osoba prywatna, która nie prowadzi swojej działalności gospodarczej i wykaże dochód w procesie składania wniosku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdej z warstw społeczeństwa, honorowany jest nie tylko dochód z umowy o pracę, ale też dochód ze świadczeń socjalnych, takich jak 500+, renta, alimenty, zasiłki. Co istotne, nawet osoby z niekorzystną historią kredytową, negatywnym wpisem w BIK, mogą złożyć wniosek i otrzymać pozytywną decyzję.

Formalności – co jest potrzebne?

Cały proces ubiegania się o leasing konsumencki jest bardzo prosty i trwa kilka minut. Dodatkowo, jest wygodny i nie wymaga od klienta opuszczenia wygodnej kanapy w celu fatygowania się do siedzimy firmy leasingowej. Wystarczy wypełnienie wniosku internetowo – poprzez stronę internetową lub telefonicznie przy pomocy doradcy klienta. Potrzebna będzie tylko informacja o wysokości dochodu, pozyskiwanego z pracy zarobkowej, lub decyzje, informujące o wysokości przyznawanych świadczeniach socjalnych.

Dlaczego warto?

Można wymienić wiele zalet leasingu konsumenckiego. Przede wszystkim cała procedura odbywa się szybko i sprawnie, klient otrzymuje decyzję w ciągu dwóch dni roboczych. Warunki udzielenia leasingu konsumenckiego nie są też tak restrykcyjne, jak w przypadku banku, co sprawia, że jest on łatwo dostępny dla większości – jedynym wymogiem jest udokumentowany dochód. Po drugie: warunki spłaty są dogodniejsze niż w firmach pożyczkowych. No i po trzecie, również bardzo korzystne i istotne: kiedy raty leasingowe są już spłacone, klient otrzymuje pełne prawa własnościowe do sprzętu.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in
Leave a reply